A picture

Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Kalendář akcí v okolí:
 

 

 

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

4. 12. 2017 - 23. 12. 2017 začátek od 08:00
Místo konání: Červený (Evangelický) kostel
Unikátní výstava korunovačních klenotů a Kodexu vyšehradského začala slavnostní vernisáží v pondělí 4. prosince v hlučínském červeném kostele. K vidění bude do 23. prosince, přístupná pro veřejnost je denně od 8 do 20 hodin celý text

Život
1. 12. 2017 - 4. 2. 2018 začátek od 16:00
Místo konání: Muzeum Hlučínska
Vážení příznivci,

dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na vernisáž výstavy „Život aristokratických dětí“, kterou zahájíme v pátek 1. prosince 2017 v 16 hodin.

Po dvou stech letech se na hlučínském zámku opět usídlila aristokracie a nejen tak ledajaká.
Z celého království přijely hračky šlechtický dětí, aby se mohly od začátku prosince prezentovat na výstavě o výchově a vzdělávání urozených dětí od jejich narození až po dospělost.
Už v raném věku se odlišoval svět chlapců a dívek jak při hře, tak při výuce a dalších činnostech. Nároky na vzdělání byly vysoké, právě tak jako na budování morálních a náboženských hodnot.
Vystavené exponáty jsou zcela autentické a často velmi vzácné. Návštěvníci se seznámí s technickými hračkami z přelomu 19. a 20. století, historickými učebními pomůckami a sportovními potřebami, puzzle z roku 1880 nebo naučnými a vzdělávacími stolními hrami.
Dívky jistě zaujmou malé porcelánové servisy i celé kuchyňky. Zajímavé pro současné děti bude zjištění, že bohaté děti byly často velmi přísně vedeny a pamlsky dostávaly jen občas a za odměnu. Zcela běžně se domluvily několika jazyky a ještě zvládaly společenské chování.

Výstava Život aristokratických dětí potrvá na hlučínském zámku do 4. února 2018.
celý text