Kotlíkové dotace – 3. výzva - informace občanům

Kotlíkové dotaceVýjimečně štědrá výzva na kotlíkové dotace a kotlíkové půjčky je tady...

Vážení spoluobčané, pokud topíte kotlem na tuhá paliva I. a II. emisní třídy, pak dle Zákona o ochraně ovzduší 201/2012 Sb., tyto kotle nebudete moci od září 2022 využívat. Nová výzva kotlíkových dotací přináší pro náš kraj přelomovou změnu. Určitě jsou mezi námi takoví občané, kteří uvažují o výměně svého kotle, ale nedisponují dostatečnými finančními prostředky.

Prostředky budou občanům v podobě dotace a bezúročné půjčky poskytnuty obcemi dopředu a občané si za ně zrealizují výměnu starého kotle za nový moderní kotel/tepelné čerpadlo.

Část poskytnutých finančních prostředků (bezúročné půjčky) budou následně občané splácet obci.
Obec je připravena svým občanům celou dotaci administrovat, a také zajistit individuální odborné poradenství výměny kotle.

Případné zájemce zveme na informativní schůzku, která se uskuteční ve čtvrtek 11. 4. 2019 v 18:00 hodin v prostorách Kulturního domu v Hati, kde obdržíte bližší informace, časový harmonogram a podmínky, za jakých bude moci občan o půjčku zažádat.

Žádosti o kotlíkovou půjčku bude obec přijímat do 3. května 2019. Zájemci se mohou v úředních hodinách přihlásit na obecním úřadě v Hati v kanceláři č. 12 u Mgr. Milana Šuly, popř. u paní Kalvarové.

Žádosti o kotlíkovou dotaci bude kraj přijímat od 13. května 2019 od 10:00 hodin.

Kotlíkové dotace

Vytvořeno: 4. 4. 2019