Léta s letáky končí - ČEZ Distribuce a.s.

Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a přecházíme na elektronický způsob informování.

Léta s letáky končí - ČEZ Distribuce a.s.

Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a přecházíme na elektronický způsob informování.

Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba. Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

Pro municipality, ve snaze podpořit zprostředkování zveřejňování informací Vašim občanům, spouštíme k 15. březnu 2021 dvě novinky:
  1. Upozornění na plánované odstávky elektřiny budeme nově doručovat do datových schránek namísto stávajícího zasílání e-mailem. Informaci obdržíte zpravidla 20 dnů před odstávkou a neprodleně v případě jejího zrušení. Přílohou datové zprávy bude nově výčet odstávkou dotčených adres a orientační mapový podklad ve formátu PDF s žádostí o zveřejnění způsobem v místě obvyklým (rozhlas, úřední desky, SMS info kanály apod.). Abychom zajistili kontinuitu oznamování, budeme Vám ještě do 30. dubna 2021 zasílat informace jako dosud e-mailem a pro nově plánované odstávky již i datovou schránkou.
  2. Zároveň Vám také nabízíme novou možnost vložení tzv. banneru k plánovaným odstávkám elektřiny přímo na internetové stránky Vaší obce či městské části. Návštěvníkům se pak automatizovaně zobrazují aktuální upozornění na nejbližší plánované odstávky elektřiny v katastru Vaší obce. Více informací a návod, jak si o banner požádat, naleznete na www.cezdistribuce.cz/banner.

S přátelským pozdravem

Mgr. Ondřej Horák
Vedoucí odboru Obsluha pro veřejný sektor
ČEZ Distribuce, a. s.