Začíná projekt "Jak na invazivní druhy rostlin na Hlučínsku a v polských gminách"

2018

V lednu letošního roku byl zahájen dlouho připravovaný projekt Jak na invazivní druhy rostlin na Hlučínsku a v polských gminách, který realizuje Sdružení obcí Hlučínska s polskými gminami Kietrz, Pietrowice Wielkie a Krzyżanowiceza finanční podpory programu INTERREG V-A Česká republika - Polsko.

Projekt se zabývá řešením problémů v krajině společného přeshraničního regionu v souvislosti se značným výskytem invazivních druhů rostlin, zejména křídlatek a bolševníků.

Od měsíce března 2018 bude až do jara roku 2019 probíhat komplexní mapování ploch s invazivními rostlinami v jednotlivých obcích regionu. Mapovatelé budou procházet území obcí a zaznamenávat dle metodiky do databázových karet výskyt invazivních druhů. Z takto získaných dat budou vytvořeny elektronicky přístupné databáze a mapy s výskytem invazivních rostlin.

Leták

Vytvořeno: 21. 2. 2018