Menu
Obec Hať
ObecHať

Vyjádření k veřejné zakázce „Stavební úpravy MŠ Hať“

2022

Vážení spoluobčané,

v těchto dnech jste si mohli přečíst v médiích  (např. Seznam zprávy apod.) články, kde byla zmíněna i naše obec Hať  - např. dne 22.7.2022 článek „200 v tašce na sedadle. Policie odkryla čachry se zakázkami na Ostravsku“,  dne 25.7.2022  „Cinknuté zakázky na Ostravsku: policejní spis zmiňuje politiky, dva z hnutí ANO“ , z tohoto důvodu Vás chci o tzv. zmíněné kauze informovat. 

V naši obci se jedná o veřejnou zakázku s názvem „Stavební úpravy MŠ Hať“.  Předmětem zakázky byly stavební úpravy mateřské školy „Dělená 1“ v Hati vedoucí k úpravě dispozice a k snížení energetické náročnosti budovy. Stavební úpravy se týkaly konstrukce krovu včetně konstrukce stropů a podlah jejich sanace a nahrazení. Součástí realizace stavby bylo nové požární schodiště vedoucí na zahradu areálu.

Rozhodnutím Rady obce byla Administrace zadávacího řízení objednána na základě zaslané cenové nabídky u firmy PROENVAS, s.r.o.  Tato firma však oslovila firmu VIA Consult a.s., která následně realizaci zadávacího řízení provedla.

Po uplynutí lhůty pro podání nabídek  byl v zadávacím řízení pouze jediný účastník (uchazeč pro obec s cenově nevýhodnou nabídkou). 

Z výše uvedeného důvodu Obec Hať, Lipová 357/86, 747 16 Hať, IČ: 00635511 jako zadavatel podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadávané ve zjednodušeném podlimitním řízení s názvem "STAVEBNÍ ÚPRAVY MŠ HAŤ“  ROZHODL O ZRUŠENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY  v souladu s ustanovením § 127 odst. 2 písm. h) zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.  Obci Hať nevznikla žádná finanční škoda.

Jako negativní dopad pro obec vnímáme její zmiňování v mediích, odvolání firmy, která se přihlásila do soutěže, časovou ztrátu v realizaci celé akce, protože jsme chtěli využít dobu prázdnin k realizaci stavebních úprav a v září jsme již chtěli upravenou MŠ na ul. Dělená provozovat. 

Werner Vyletělek, starosta obce

Mgr. Milan Šula, místostarosta obce

Datum vložení: 25. 7. 2022 17:14
Datum poslední aktualizace: 25. 7. 2022 17:28
Autor: Správce Webu

Aktuálně

Východ a západ slunce

Slunce vychází:6:47

Slunce zapadá:17:14

Svátek

Svátek má Oldřich

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Pranostika na akt. den

Teče-li v úterý masopustní voda kolejem, bude úrodný rok a len.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

dnes, úterý 20. 2. 2024
slabý déšť 10 °C 4 °C
středa 21. 2. zataženo 8/3 °C
čtvrtek 22. 2. zataženo 10/5 °C
pátek 23. 2. slabý déšť 11/9 °C

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

Plánované výpadky

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky 

mapa