Projekt s názvem „Stezka horní Odry – zelené stezky pohraničím“,

reg. číslo CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001243

V rámci tohoto projektu bude v obci Hať realizována stavba s názvem:

Cyklostezka poldr Pískovna- Příční“

Název programu: INTERREG V-A  Česká republika – Polsko

Partneři projektu: Gmina Lyski, Obce Hať, Šilheřovice, Vřesina, Město Bohumín a Gminy Krzyźanowice, Lubomia a Kornowac

Zaměření projektu: Projekt má za cíl zvýšit atraktivitu oblasti pohraničí v povodí horní Odry tj. na území Partnerských obcí, ale také v sousedních obcích a regionech prostřednictvím doplnění chybějící infrastruktury a jejich spojení pomocí společné stezky.

Hlavní cíle projektu:  Cílem projektu je zvýšit návštěvnost regionu prostřednictvím většího využití potenciálu přírodních zdrojů a vytvoření podmínek pro rozvoj přeshraničního trhu práce v oblasti turistiky na základě přírodního dědictví horní Odry. Projekt umožní vytvořit kompatibilní cyklostezky v oblasti horní Odry, které v budoucnu budou moci využívat turisté zajímající se o přírodní dědictví povodí horní Odry a všechny atrakce v dané oblasti.

Cílová skupina: Hlavní cílovou skupinou projektu jsou turisté z obou stran hranice, ale také turisté mimo Polsko a Českou republiku, kteří v poslední době tuto část Evropy navštěvují stále častěji.

Výše nákladů:

Celkové způsobilé výdaje projektu činí:                                1 999 605,08  EUR

Celkové způsobilé výdaje za Obec Hať činí:                            324 364,00  EUR